Samsunlu gençlerden 100’üncü Yıl Marşı

0
1216

Haber Merkezi – Milli mücadelenin 100’üncü yılında, bir grup Samsunlu genç, özel bir projeye imza attı. Aralarında iletişimci, müzisyen, tasarımcı ve iş insanları bulunan genç Samsunlu grup, aylarca süren gönülü bir çalışma sonunda, özel bir 100’üncü Yıl Marşı hazırladılar. Marşın sözlerini, marka mühendisi Ömürden Sezgin yazdı. Müziğini Can Mutlu besteledi, aranjesini ise Burak Ertetik yaptı.

Çalışma grubu adına konuşan marka mühendisi Ömürden Sezgin, bu yıl milli mücadelenin başlangıcının 100’üncü yılının kutladığını belirterek, “19 Mayıs; doğduğumuz, eğitim hayatımızı geçirdiğimiz, bu anlamda da kendimizi borçlu hissettiğimiz Samsun’un, bu özel kentin en önemli günü. Bizler de bu şehre, 100’üncü yıl ve sonrasında da coşkuyla söylenecek bir marş hediye etmek istedik” dedi.

‘Gençlik şehri Samsun’

Sezgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gelecek nesiller bir kültürü ancak sanat aracılığıyla doğru şekilde algılayabilir. Bir kentin markalaşması da tarihinden aldığı mirası, farklılıklarını etkili kullanması ve güçlü aidiyet yaratmasıyla mümkündür. Hem gelecek nesillere aktarılmak hem de bir ‘gençlik şehri’ olan Samsunumuz’un markasını güçlendirmek için çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz.”

100’üncü Yıl Marşi’nı şu linkten izlemek mümkün:

https://youtu.be/8vQ4BOSOx-g

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz