HAKKIMIZDA

 

ekonomikadin.com haber ve bilgi platformudur. Günlük yaşamın sosyo-ekonomik gelişimini takip eder. Günümüz üretim ilişkilerinde kadının yeri ve bu konudaki değişimleri gözlemeyi hedefler.

Kadın seslerinin toplumda daha çok duyulmasına aracılık eder. İş hayatındaki zorlukların yanı sıra üretkenliğin kıvancını çoğaltıp, yaratıcı gücün sınırlarını sergilemek ister. Ekonomik farkındalık, tasarruf bilincinin yerleştirilmesi, sosyal yaşamda karşılaşılan sorunlar ve çözümlerine yönelik haber, araştırma konularına özel ilgi gösterir. Bünyesindeki ‘Psikoloji Okulu’ ile insanı bilinmeze sürükleyen davranış biçimleri karşısında kişiye güç vermeyi amaçlar.
Yaşam tarzları, okunup izlenenler, pişirilip yenenler, gezip tozmalar ve kadın hikayelerine dikkat çeker.

Akademik çevrelerin görüş, yorum ve önerilerini, halkın anlayacağı bir dille paylaşmasına aracı olur. Bu anlamda güvenilir ve doğru bir bilgi platformu oluşturmayı görev edinir. Bu platform; haber muhabirleri, araştırmacı gazeteciler ve toplum aktivistleriyle etkileşimde bulunur.

Yanı sıra, sürdürülebilirlik politikaları ile sosyal girişimcilere özel önem verir. Tüketme türet/üret, hele de kendin yap mantığına hayrandır.

Dünyaya güzellik bırakmak ve ilham vermek dileğiyle…

Son söz: Ayakları yere sağlam basan kadın; şefkatli kolları gökyüzüne uzanan, Kökleri derinlere inen bir ağaç gibidir. Geçmişin bilgisini geleceğe aktarır.