Çocukların doğada kamp sevinci

0
1258

Haber Merkezi – Fiziksel ya da zihinsel engelleri nedeniyle kapalı mekanlara hapsolan çocuklar, doğaya hasret zaman geçiriyor. Bu noktadan hareketle Balıkesir Savaştepe’deki Barkan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Engelliler Haftası nedeniyle bir etkinlik düzenledi. Balıkesir’de faaliyet gösteren doğa aktiviteleri grubu 4×4 Muhabbeti işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte engelli çocuklar, doğada kamp yapmayı deneyimledi.

4×4 Muhabbeti’nin sekiz Defender ile destek verdiği organizasyonda her araç çocukları arabasına bindirdi. Araç kaptanları, Barkan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören çocuklar ile birlikte kamp çadırını açtı, kamp araç gereçlerini yakından gördü. Kimi çocuk aracın direksiyona geçti, kimi çadır kurdu. Hepsi de doğada birlikte iş yapmanın keyfine vardı. Kamp kurulduktan sonra ise saz ve gitar eşliğinde müzik dinleyip, eğlendiler.

4×4 Muhabbeti grubunun kurucusu Hakan Mengüç, çocukları sevinçli görmekten mutlu olduklarını belirterek, benzeri çalışmalar yapacaklarını söyledi. Barkan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi ve müdürü Hünkar Sizgin ise merkezlerindeki çocuklara farklı bir deneyim yaşattıkları için 4×4 Muhabbeti’ne teşekkür etti.

Barkan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, öğrenim ve anlama bozukluğu olan, otistik, zihinsel ve fiziksel engelli 80 çocuğu hizmet veriyor.

(Fotoğraflar: Ozan Terzioğlu)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz