Hakkımızda

 

ekonomikadin.com iş dünyasından haberler verir. Özgün, güncel ve doğru haberciliği benimser.

Günlük yaşamın sosyoekonomik gelişimini takip eder; haber ve bilgi platformudur. Günümüz üretim ilişkilerinde kadının yeri ve bu alandaki değişimleri gözlemeyi hedefler.

Arka planda; kadın seslerinin toplumda daha çok duyulmasına aracılık eder. İş hayatındaki zorlukların yanı sıra üretkenliğin kıvancını çoğaltıp, yaratıcı gücün sınırlarını sergilemek ister. Ekonomik farkındalık, tasarruf bilincinin yerleştirilmesi, sosyal yaşamda karşılaşılan sorunlar ve çözümlerine yönelik haber, araştırma konularına özel ilgi gösterir. Bünyesindeki ‘Psikoloji Okulu’ ile insanı bilinmeze sürükleyen davranış biçimleri karşısında kişiye güç vermeyi amaçlar.

Akademik çevrelerin görüş, yorum ve önerilerini, anlaşılır bir dille paylaşmasına aracı olur. Bu anlamda güvenilir ve doğru bir bilgi platformu oluşturmayı görev edinir. Bu platform; haber muhabirleri, araştırmacı gazeteciler ve toplum aktivistleriyle etkileşimde bulunur.

Ekonomi Kadın ayrıca yaşam tarzları, okunup izlenenler, pişirilip yenenler, gezip tozmalar ve kadın hikayelerine dikkat çeker. Yanı sıra, sürdürülebilirlik politikaları ve sosyal girişimcilere özel önem verir. Tüketme türet/üret, hele de kendin yap mantığına hayrandır.

Ayakları yere sağlam basan kadın; şefkatli kolları gökyüzüne uzanan, kökleri derinlere inen bir ağaç gibidir. Bu site, ekonomi başta olmak üzere yaşamın her alanında kadını; geçmişin bilgi ve becerisini geleceğe aktaran olarak kabul eder.

Dünyaya güzellik bırakmak ve ilham vermek dileğiyle…